logo
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation.
banner
About      Faq       Contact     Shop
ul. Legionowa 9/1 lok. 016, 15-281 Białystok +48 502 666 134
title image

Dobry krawat – po czym go rozpoznać

Dobry krawat – po czym go rozpoznać

Krawat to taka część męskiej garderoby, której cech jakości nie da się ocenić tylko przez spojrzenie na niego lub przeczytanie metki. Jedno jest jednak pewne. Kiepski krawat źle świadczy o mężczyźnie. Żeby uniknąć problemów, przed zakupem należy wziąć krawat po prostu do ręki. Można go zgnieść, chwilę potrzymać i rozprostować. Jeśli od razu się rozprostuje, to znaczy że jest bardzo dobry. Im dłużej musimy czekać na powrót do gładkości, tym gorszą jakość prezentuje.

Tkanina, z której został uszyty (chcąc wykazać się elegancją powinniśmy postawić na jedwab!), powinna być śliska, niezbyt cienka i nierozciągliwa, Dzięki temu węzeł nie będzie się poluzowywał.
Przy jedwabiu sprawdźmy również, czy wnętrze krawata również jest jedwabne. Jeśli tak, to będziemy mieć gwarancję, że będzie się dobrze wiązał i długo nam posłuży.
Powinniśmy również sprawdzić czy nasz krawat jest dobrze uszyty. Aby to zrobić wystarczy chwycić krawat za wąski koniec i opuścić w dół. Dobry będzie opadał prosto i równo.

I przede wszystkim należy pamiętać o podstawowej zasadzie – dobry krawat nie ma prawa być tani!

No Comments
Leave a Comment: