logo
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation.
banner
About      Faq       Contact     Shop
ul. Legionowa 9/1 lok. 016, 15-281 Białystok +48 502 666 134
title image

Krawatowy kodeks

Krawatowy kodeks

Po Pierwsze: Tkanina!

Najlepszymi krawatami są te wykonane z jedwabiu, lub mieszanek jedwabiu i poliestru lub bawełny. Pamiętać należy jednak, że decydując się na krawat wełniany możemy założyć go jedynie na niezbyt oficjalne spotkania, do grubej marynarki.

Po drugie: Wzór!

Ogólnie przyjmuje się, że krawaty gładkie świadczą o większej pewności siebie. Wbrew pozorom, to właśnie one bardziej przykuwają uwagę. Jeśli wybierzemy krawat w bardzo widoczne wzory to postrzegani będziemy jako ktoś, kto chce odwrócić uwagę od własnej osoby. Panowie, którzy chcą optycznie wyszczuplić swoją sylwetkę powinni zdecydować się na ukośne paski i prążki.

Po trzecie: Kolor!

Jak już powszechnie wiadomo ciemne kolory wyszczuplają, a jasne optycznie powiększają. Zgodnie z psychologią kolorów czerwone lub bordowe krawaty symbolizują władzę i zdecydowanie. Ciemne krawaty noszone do jasnej koszuli i ciemnego garnituru sprawiają za to, że bardziej wyeksponowana wydaje się być twarz.

Po czwarte: Szerokość!

Najnowszym standardem są krawaty o szerokości 7 cm. Jeśli jednak szukamy czegoś bardziej ekstrawaganckiego, a ostatnio również i modnego, możemy wybrać krawat cieńszy tzw. Śledzik. Trzeba jednak pamiętać, że musi on być jednak dobrany do garnituru (marynarka powinna mieć mniejsze klapy).

Po piąte: Dobry węzeł!

Decydując się na węzeł powinniśmy wziąć pod uwagę swój wzrost. Wysokim mężczyznom najbardziej pasuje krawat z wiązaniem podwójnym. Węzeł pojedynczy zalecany jest dla osób niewysokich, o drobnej twarzy.

Po szóste: Długość!

Rozłożony krawat ma ok. 150 cm. Po zawiązaniu powinien sięgać równo połowy szerokości klamry paska.

Po siódme: Dołek!

Niby nic nie znacząca rzecz, ale decyduje o klasie i elegancji. Doskonale zawiązany krawat powinien mieć pod węzłem dołek. Aby go stworzyć można zastosować specjalne urządzenie, tzw. dimpler.

I na koniec: Przechowywanie!

Niewielu mężczyzn o tym pamięta, ale po zdjęciu krawata powinno się go rozwiązać i powiesić w taki sposób, aby się nie pogniótł. Jeśli używamy wieszaka, pamiętajmy aby zgiąć go w taki miejscu, które będziemy mogli łatwo schować pod kołnierzykiem.

No Comments
Leave a Comment: